Czech Manufacture

Léčebné účinky barev

Barevné LED osvětlení není pouze doplňkem pěkným na pohled. V rámci barevné terapie působí příznivě i na lidské zdraví. Tato léčebná metoda se přesněji nazývá chromoterapie a v oblasti celostní medicíny se řadí mezi nejoblíbenější.. Každá naše vířivka se tak stává vaším malým “lékařem” na dosah ruky.

Nejsou to pouze barvy, ale především energie světla různých vlnových délek. Právě ta nám pomáhá cítit se lépe.

Moderní chromoterapie spojuje poznatky medicíny, psychologie, fyziky i umění. Každá barva má určitý účinek na naše zdraví. Může nám pomoct překonat deprese, traumata či nemoce. Různá barevná spektra působí na lidské tělo po stránce emocionální, psychické i fyziologické.

Víte, které barvy na vás nejen v rámci chromoterapie působí nejblahodárněji?

 

frog-barvy-cervČervená – Barva síly, vášně a touhy po životě. Příznivý vliv má červená hlavně na spodní část těla, tedy na nohy od chodidel až po kyčle a páteř. Silný energetický účinek červené ocení sportovci. Barva je osvěžující a podporuje krevní oběh. Dokáže pomoci při astmatu, dýchacích a revmatických obtížích nebo onemocněních kůže. Červená barva rovněž urychluje látkovou výměnu.


frog-barvy-zlutaŽlutá – Naděje, povzbuzení, osvobození. Žlutá barva odráží velké množství světla a stimuluje tak nejen oko, ale i mysl. Její účinky bývají spojovány s mentální vyrovnaností. Dodá vám energii a pozitivní naladění, je ideální pro boj s melancholií a mrzutostí. Navíc podporuje systematické myšleníŽlutá barva také spojuje mysl s tělem – konkrétně pomáhá při zažívání.


frog-barvy-oranzOranžová – Teplá slunečná barva na přechodu mezi červenou a žlutou. Oranžová dokáže navodit optimismus. Je ideálním lékem proti depresím, protože podporuje radost a udržuje pozitivní mysl. Pomáhá zlepšovat mezilidské vztahy, lidé se pod jejím vlivem rádi druží a navazují nová přátelství. Ze zdravotního hlediska je přínosná při jaterních problémech. Nachází uplatnění při křečích, zácpě a slabosti ledvin. Ženám pak zvyšuje plodnost.


frog-barvy-modraModrá – Barva vody a nebe, nekonečnosti a důvěryhodnosti.

Modrá vám pomůže se uklidnit a zkoncentrovat. Podpoří vaší kreativitu, je také pomocníkem v boji s celulitidou a nadbytečnými kilyTato barva tlumí chutě k jídlu, tiší bolest a chladí.


frog-barvy-zelenaZelená – Soulad a rovnováha. Barva klidu a uvolnění.

Zelená v lidech evokuje přírodu a její čistotu. Pomůže vám k duševní pohodě, sníží váš krevní tlak a pomůže ještě lépe usínat.


CzechEnglishGermanAustriaSlovakiaIsrael