Czech Manufacture

Rady a tipy jak vybrat a starat se o vířivky

MÝTY vs. FAKTA

aneb těmhle “pravdám” nevěřte

K orientaci na rozsáhlém trhu s vířivkami nepřispějí některé nepravdivé mýty. Ty mezi zákazníky často šíří sami prodejci s vidinou výdělku na méně kvalitním zboží. Nebuďte dalšími, kdo si nechá vyprávět tyhle omšelé pohádky. Následující článek by vám měl pomoci zjistit si fakta k těm vůbec nejoblíbenějším vířivým mýtům.


trysky

MÝTUS PRVNÍ: Čím víc trysek, tím víc vířivka…

FAKT: Mnoho prodejců se snaží zákazníky nalákat na obrovské množství trysek. Neuvádějí však už jejich typ a velikost. Mnohem důležitější než počet trysek je jejich typ, kvalita, orientace a zapojení.

Pravda, neúměrné množství malých trysek vypadá dobře v tabulce katalogu. Ve skutečnosti už ale takové číslo neříká nic o obrovských ztrátách výkonu, ke kterým dochází vlivem tření při složitém instalatérském zapojení.

Rozmístění a počet trysek by měly vycházet hlavně z návrhu optimální hydroterapie. Desítky drobných „ostrých“ trysek mohou působit nepříjemně, či dokonce bolestivě. Citlivý design vířivky vám naopak přinese silnou a účinnou hydromasáž na těch správných místech.


čerpadlo pro vířivky, venkovní nejen na zahradu pro dva

MÝTUS DRUHÝ: Velká koňská síla – aby vaše čerpadla výkonná byla!

FAKT: Hodně koní = lepší výkon? Tak to platí možná v motosportu.

U vířivek je důležitým faktorem optimální výkon. Vedle práce čerpadel je pak důležité také instalatérské zapojení, při kterém může dojít k obrovským ztrátám výkonu, a kvalita trysek.

Výkon vířivkových čerpadel navíc není nijak standardizovaný a účinnost samotného čerpadla se tedy u různých výrobců značně liší.

 


vířivky venkovní nejen na zahradu ale i do interéru pro dva levně v akci výprodej, barvy termokrytu, overflowMÝTUS TŘETÍ: Víme první: Bez samostatného bloweru to nepůjde!!!

PRAVDA: Vzduchovače byly velice populární před několika lety. Nyní od nich přední výrobci vířivek opouštějí. Jedním důvodem je například možnost množení plísní a bakterií, kvůli nedostatečné dezinfekci (vzduchový okruh není spojen s vodou vířivky, která je ošetřena). Dalším důvodem je rychlé chladnutí vody a tím vyšší náklady na provoz vířivky.

Můžete si vybrat mezi ,klasickým vzduchovačem bez předehřevu a s předehřevem.

Další alternativou může být revoluční technologie microsilk americké firmy Balboa.

 


vířivky venkovní nejen na zahradu ale i do interéru pro dva levně v akci výprodej, barvy termokrytu, CMSMÝTUS ČTVRTÝ: Ozonátor? Ano, ten vám k dezinfekci vody stačí!

FAKT: Další výmysl. Ozonátor sice dokáže zoxidovat některé látky a zahubit určité škodlivé organizmy, neumí ale zcela nahradit filtrační a dezinfekční systém vířivky. Je pouhým pomocníkem.

Účinnost ozonátoru nebo UV lampy vždy doplňujte o použití křivkové chemie. Teprve potom vám vaše vířivka bude opravdovou hygienicky nezávadnou tělesnou i duševní očistou.

Starosti s vodou si přitom ušetříte třeba s profesionálním dávkovačem chemie ASECO.

 


MÝTUS PÁTÝ: Izolujte plně vypěnovaným pláštěm! Ušetříte, ohřejete!

FAKT: Pozor na tahle kouzla a čáry – teplo přece ve skutečnosti stoupá vzhůru. K většině tepelných ztrát tedy dochází vrchem, ne stranou.

Vířivky s plně vypěnovaným pláštěm mají spíš nevýhody. Třeba špatný přístup k technologii vířivky (motory, potrubí atd.) a s tím spojené zbytečně vysoké náklady na případné opravy. Nejlepší izolaci dosáhnete dokonalým termokrytem, účinnou izolací a utěsněním opláštění. Díky tomu dochází i k zužitkování tepla od motorů na ohřev vířivkové vody.

Takže peníze do vaší kapsy a ještě o trochu víc pohody pro vaše tělo.

 


vířivky venkovní nejen na zahradu ale i do interéru pro dva levně v akci výprodej, barvy termokrytu, cnea

MÝTUS ŠESTÝ: Za vysokou kvalitu vířivky si hodně připlatíte. Jakože fakt hodně.

FAKT: Tak určitě!

Mnozí obchodníci klamou zákazníky tím, že vydávají levné vířivky za luxusní zboží. Cena není u vířivek hlavní měřítko, proto si na podobná „silná“ tvrzení dávejte obzvláště pozor!  Ověřte si nejen výrobce vířivky, ale i příslušných komponent. Zjistěte si, kolik vířivek firma prodává a kolik jich vystavuje ve svém showroomu. Čím více, tím lépe – tady už to platí!

Ptejte se, jestli prodejce nabízí také záruční a pozáruční servis. Samozřejmě si nezapomeňte ověřit, co vše je v ceně vířivky zahrnuto.


MÝTUS SEDMÝ: Nevěřte nikomu a ničemu… A nejhorší jsou trpaslíci!

FAKT: Vířivku s největší pravděpodobností nenakupujete každý den.

To ale neznamená, že byste se měli prodejcem nechat vybičovat k honbě za co nejdražším kouskem s tím nejnadupanějším příslušenstvím. Nepodléhejte mýtům uvedeným výše, ani žádným jiným. Vždy se spoléhejte na zdravý úsudek a na rozumně podložená fakta.

S trpaslíky vám na našich stránkách neporadíme. S nákupem vířivky ano.

Další užitečné tipy najdete v článku Průvodce nákupem vířivky. Nebo nám pište, volejte, přijďte se za námi podívat.

Přejeme si, abyste se nenechali napálit a vybrali svou vířivku nejlépe, jak můžete. Odměnou vám budou dlouhé hodiny strávené tím nejpříjemnějším relaxováním, jaké u nás v IDOL SPAS známe.