Průvodce nákupem vířivky a swim spa bazénu. Recenze

 

Rozhodli jste se pro nákup vířivky nebo swim spa bazénu? Gratulujeme! Přečtěte si pár rad jak vybrat kvalitní a doboru vířivku a nenaletět na prodejcům nekvalitních čínských vířivek a swim spa.

Abyste si relax ve vaně užili naplno, doporučujeme neponechat nic náhodě. Dobře zvolené komponenty přispějí k vaší spokojenosti. Důsledkem špatného výběru naopak bývají nečekané starosti a vrásky na čele. Volba kvalitní vířivky je tak trochu alchymie.  

Podle čeho tedy vybírat?

Faktorů je mnoho. Překvapit vás může variabilnost typů, velké cenové rozpětí, nepřehledné výčty komponent i zástupy výrobců a prodejců. Zorientovat se na trhu není zpočátku nic jednoduchého. Věříme, že náš rádce se vám stane dobrým pomocníkem.

Pro začátek předpokládejme, že už máte jasno o velikosti nebo přibližné podobě. Co dalšího byste si ale měli ujasnit, abyste si příjemné chvíle pohody zajistili na dlouhé roky dopředu?

1) Kolik bude stát vířivka nebo swim spa bazén?

Cena je možná nejdůležitějším faktorem, kterým se budete řídit. Pozor, u vířivek nemusí vždy platit populární pravidlo „Levné=nekvalitní vs. drahé=špičkové“.

Faktem ovšem je, že pokud v některých obchodních řetězcích narazíte na vířivku pod 70 000 Kč, jedná pravděpodobně o nekvalitní produkt – za takovou cenu je sotva možné kvalitní vířivku vyrobit.

Před samotným nákupem si různé cenové relace vířivek dobře prostudujte a seznamte se s detaily nabídky. Velké cenové výkyvy jsou způsobené šíří nabízeného vybavení, kvalitou provedení i použitých komponent a v neposlední řadě pověstí firmy, která vířivku vyrobila.

2) Jak je zpracovaná skořepina vířivky nebo swim spa bazénu ? Recenze a zkusenosti.

Na kvalitě akrylátové skořepiny stojí a padá trvanlivost každé vířivky. Akrylát je vždy první viditelnou částí a v případě jeho poškození dochází k výraznému znehodnocení celé vany.

Je kvalita povrchu a použitých materiálů důležitá? Kvalita povrchu a kvalita konstukce je u vířivky a swim spa to nejdůležitější

Povrch akrylátu a jeho výrobní kvalita dále zesílení celé skořepiny má významný vliv na životnost a pevnost Vaší vířivé vany.
Některé levné vířivky a swim spa bazény nemají stejnou tloušťku acrylu v místech oblouků a zakřivení, jakož i ve spodní polyesterové konstrukci, prosvítá spodní konstrukce, hrozí vytržení už po krátkém používání.
Viděli jste už někdy vybledlou vířivku? Je to poměrně častý jev, že vířivka už ve druhém, třetím roce ztratí svůj lesk. u některých dokonce už i dříve. U našich tomu tak není. I po několika letech má vířivka IDOL SPAS svou původní barvu acrylu a působí svěže, jakoby byla právě koupena a instalována. Neztrácí tedy svůj exkluzivní vzhled. Toto je díky tomu že používáme sice drahý ale nejlepší akrylát od firmy Lucite.

Na trhu se můžete setkat se třemi hlavními výrobci akrylátu:

  1. Aristech (USA)
  2. Lucite (USA)
  3. Další čínské společností,

Čínské akryláty jsou levnou náhražkou amerických skořepin, v poslední době se však na evropském trhu vyskytují v hojném množství. Ani specializovaní prodejci často netuší, zda právě tento nekvalitní typ nenabízejí. V momentě nákupu to totiž nelze zcela spolehlivě poznat. Když se potom během dvou let na akrylátu objeví praskající závadové bubliny, někdy ani není možné výrobek reklamovat. Mnoho prodejců nekvalitních vířivek totiž z důvodu velkého množství reklamací svého zboží skončilo v likvidaci.

Doporučujeme upřednostnit vířivky se skořepinami amerických firem Lucite nebo Aristech. Na těch nejkvalitnějších jsou aplikovány technologie Barier kód a Skin kód, které zaručí tu nejlepší přilnavost. Jakékoliv budoucí problémy se skořepinou tak eliminujete na minimum. Nekvalitní čínské akryláty naleznete prakticky pouze na vířivkách čínské výroby. A přestože i Číňané příležitostně použijí americké akryláty, téměř nikdy nejsou zpracovány technologiemi Barier a Skin. Výslední kvalita proto nikdy není stoprocentní.

V idol.cz si na výběr materiálů potrpíme a zaručíme vám kvalitu na dlouhé roky dopředu. Používáme pouze nejlepší akryláty od firem Lucite nebo Aristech  a Barier kód ověřené značky Raichold.

Vady akrylátuproblem akrylatu cinske virivky2        problem akrylatu cinske virivky

 

3) Kde byl vyrobený ovládací panel a řídící jednotka vířivky, nebo swim spa?

Čínské ovládací panely často nefungují, jak by měly. Výsledkem může být v krajním případě i vyhoření vířivky.

Za jedničky mezi výrobci považujeme  firmy Balboa z USA a Gecko z Kanady. Na ovládací systémy Balboa, Gecko, popř. také Waterway nebo Davey, se rozhodně ptejte i v případě, že byste se ve finále rozhodli pro nákup vířivky čínské výroby.

 

 

Už i většina Čínských výrobců poznala že elekronika je základ a proto ve velkém začali nakupovat nejlevnější verzi ovladacích systémů od firmy Balboa. 90% vířivek s tímto panelem je také vyrobeno v Číně.

Ovladací panel vířivky z Číny Balboa

Nebo tento ovladací panel s řídící jednotkou BP

ique virivky virivka cz Panel vířivky

4) Kam chci vířivku umístit a jakou izolaci by měla mít? 

Izolace vířivky nepatří k jejím nejviditelnějším prvkům. Její nekvalitní zpracování však i přesto zásadně ovlivní funkčnost vany, a to především v zimě.  Proto zvolte izolaci adekvátní k prostředí, ve kterém chcete vířivku používat. Zvláštní pozornost věnujte výběru při umístění vany v exteriéru.

Naprostým základem je izolace akrylátu, kterou by dnes měla mít každá vířivka. Pokud tomu tak není, jedná se s největší pravděpodobností pouze o masážní vanu do interiéru. Plná izolace ve venkovní vířivce vám může ušetřit náklady na provoz v řádu tisíců korun.

5) Zajímá mě spotřeba energii?

Dalším komponentem, ovlivňujícím kvalitu vířivky je čerpadlo. Čerpadla se liší především poměrem výkonu a spotřeby. Některá čerpadla nemusí podat adekvátní výkon, přitom však spotřebují až trojnásobně vyšší množství energie než jejich kvalitní alternativy. S tím následně souvisí i životnost čerpadel.

Podle našich zkušeností jsou nejlepší a zároveň nejpoužívanější čerpadla od výrobců Gecko, Waterway a Balboa.

6) Jakou masáž si chci dopřávat?

Trysky jsou tím, co dělá vířivku vířivkou. Právě ony víří vodu a  starají se o dokonalé uvolnění vašich svalů pomocí hydromasáže. Jsou to  trysky, které  se starají o váš požitek z  relaxace.

Veškeré trysky jsou vyrobeny z plastu. Určujícím faktorem přitom není jejich počet, ale typ a rozmístění trysek ve vaně. Jejich kvalitu neposuzujeme podle použitého materiálu, ale podle zpracování. 

Levné vířivky mají často jen přímé trysky, mnohdy ve zbytečně velkém množství. Vhodnější a příjemnější na použití jsou trysky rotační. Přímé trysky vyvíjejí pocitově větší tlak orientovaný do jednoho místa. To může způsobovat bolest nebo pocity svědění. Samotná masáž se pak může proměnit až v nepříjemný zážitek.

Rotační trysky oproti tomu fungují jako skutečný masér. Rozmasírovávají tělo a svaly. V našich vířivkách proto používáme především rotační trysky. Přímé trysky montujeme pouze na výslovné přání zákazníka.

7) Kdo vám vířivku prodává?

Konkurence mezi prodejci vířivek je poměrně velká. My v idol.cz spoluprácujeme jen  se zavedenými společnostmi, které nabízejí profesionální  servis a jsou na trhu alespoň 5-6 let. Nezavedené firmy mnohdy náhle ukončí  svou činnost. Zákazník s potřebou záručního servisu nebo nákupu náhradních dílů tak přichází o veškeré výhody. Základním indikátorem kvality bývá zázemí a prokazatelné reference  firmy. Dejte na vlastní dojem z návštěvy i na zkušenosti zákazníků před vámi.

Spolupracujeme s firmami Balboa USA, Gecko Canda, Aristech USA, Lucite USA, Valmont CZ, Aseko CZ, Koller CZ/AU, CMP USA, Senoplast AU, Ferona CZ, woodplastik CZ

8) Kdo vaší vanu vyrobil?

Řekneme to upřímně. Situace na trhu je někdy trochu nepřehledná. Mnoho prodejců nemá s vířivkami potřebné zkušenosti a nedokáže určit pravý původ nabízených produktů. Staví vás tak před riziko, že ve finále pořídíte nízkou  kvalitu, o kterou stojí málokterý zákazník.

Mezi renomované výrobce kvalitních vířivých van se řadí hlavně české, americké nebo kanadské značky. Doporučujeme vybírat především produkty těchto firem:

  • Idol spas (výroba ČR)
  • Usspa  (ČR)
  • Jacuzzi (USA, některé modely Čína)
  • Hot spring (USA)
  • Coast spas (Kanada)

Idol.cz nabízí české výrobky včetně kompletního servisu a všech náhradních dílů skladem. Servisujeme i vířivky ostatních značek, které nás přesvědčili svou kvalitou. Poradíme vám s výběrem a pokud již máte svou vířivou vanu vybranou, dokážeme vám o ní podat užitečné informace, případně ji pro vás srovnat s našimi českými výrobky.

Otázka nakonec: Jak poznáte vířivku vyrobenou v Číně?

Konstrukce

Většína prodejců všech vířivek a swim spa , které je vydávají za Německé, Kanadské, Americké, Švédské atd. se honosí tím, že mají nerezovou konstrukci. “Nerezovou” konstrukci používají pouze výrobci v Číně. Nikdo z výrobců z USA, Kanady a Evropy toto železo pogalvanizované chromem nepoužívá. Zeptejte se prodejce Vaší vířiky jakou mají vířivky konstrukci.

Čínská konstrukce vířivky

Čerpadla

 

Nechte si vířivku otevřít a zkontrolujte čerpadla. Pokud je na čerpadlech nalepena nálepka LX znamená to, že je na 100%, vyrobena v Číně celá vířivka či swim spa. 

Opláštění

 

Stejně tak je možné čínskou produkci rozeznat dle opláštění – levné PVC palubky odhalíte od pohledu

Řídící systém a ovládání

 

Dále se orientujte podle řídícího systému – pokud vířivka nepoužívá ovládání Balboa nebo Gecko, s největší pravděpodobností nelze očekávat potřebný standard kvality. Stane se, že na systémy Balboa či narazíte u čínské produkce, většinou však na ty nejnižší řady. Poznáte je podle toho, že nemají barevný display ani možnost celosvětového ovládání. Český jazyk ovládání byste u nich hledali marně.

 

 

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme spoustu krásných “vířivých” chvil. A pokud pořád ještě váháte, napište nám nebo zavolejte. Jsme tady pro vás a rádi vám pomůžeme.

 

Je provoz vířivky drahá věc? Ekonomika chodu vířivky:

Ptejte se na denní, měsíční a roční náklady.
Jaké jsou náklady na používání chemie, na ohřev vířivky a swim spa bazénu …. na její filtrování?
My Vám tyto náklady prozradíme absolutně přesně a otázky s tím spojené také zodpovíme absolutně vyčerpávajícím způsobem. Záleží nám na tom, abyste radost z kvalitní hydromasáže znásobily ekonomickým provozem. Do vířivek IDOL SPAS jsou instalovány nejúspornější čerpadla na filtraci. Díky tomu máte jistotu, že Vás provoz bude stát překvapivě málo.

Další velice důležitá věc je použitá izolace vířivky. Laciné a běžné vířivky namají kvalitní izolaci. Izolace na opláštění ať je jakkoliv silná nezaručuje dobrou izolaci, jelikož mezery mezi jednotlivymi odnímatelnými díly jsou obrovské. Je to jako když máte na domě 30 cm izolace a necháte otevřené okno. Izolace může vypadat kvalitně, ale důležitější je její zpracovaní. My izolujeme konstrukci vířivky, což defakto hermeticky uzavře vniřní prostor vířivky a tím pádem využíváme běžné teplo čerpadel k ohřevu vody vaší vířivky. Při tomto způsobu izolace jen cirkulační čerpadlo bez topení může zvýšit teplotu vody i o 2 stupně za hodinu a to bez topení během filtrace.
Ostatní náklady? Detailně je pro Vás spočítáme a objasníme. Kontaktujte nás!