Péče o kartuše vířivky

Kartuše vždy udržujte čisté a nepoškozené

Jedině tak zajistíte správnou funkci filtrační soustavy a prodloužíte životnost vířivky. Špinavé a zanesené kartuše nepropouští dostatek vody. Dochází tak k namáhání oběhového čerpadla. Kartuše v tomto stavu mohou zapříčinit selhání ohřevu vody.

Filtry proto důkladně vyčistěte při každé výměně vody. Nejméně jednou ročně byste je měli zcela nahradit.

Vybavte se do zásoby

Používat hned několik sad kartuší a při čištění je vždy vystřídat. Tato rada vám rozhodně ušetří další starosti.

Vyčištěné kartuše nechte v klidu oschnout a vířivka vám díky druhé sadě  nepřestává sloužit. Důkladné vysušení kartuší přispěje ke zničení rezidentních mikroorganismů a jejich životnost se tím prodlouží.

Dbejte na správné čištění

Ideálně každé dva týdny kartuše propláchněte proudem čisté vody. Pročistěte všechny záhyby tak, aby uvnitř nezůstaly žádné usazené částice.

Alespoň jednou za 3 měsíce nebo při každé výměně vody potom proveďte důkladnější pročištění. Kartuši propláchněte vodou (např. proudem ze zahradní hadice pod úhlem 45°) a nechte přes noc ponořenou ve speciálním přípravku určeném k čištění kartuší.

Na závěr ji  znovu promyjte proudem vody a nechte vyschnout. Při vysoušení buďte trpěliví. Dle našich rad zatím doplňte filtr o náhradní kartuše a zpátky do vířivky můžete skočit třeba hned.