Technická připravenost vířivek

Ještě než vám vaší novou vířivku dopravíme domů, bude potřeba promyslet pár věcí.

První relaxační koupeli totiž předchází důležité kroky, vesměs technického rázu. S naším malým rádcem vám jejich vyřešení nepřidělá ani jednu vrásku.

Je to vaše vířivka – volba umístění je na vás

Nabízíme vířivky vhodné do exteriéru i interiéru. Všechny mají plnou izolaci. Ta je vhodná pro venkovní užití, náklady ale šetří i při použití vnitřním.

Vířivý bazén pokládejte na ideální rovinu. Nejvhodnější podklad je betonový, ale po konzultaci s prodejcem lze použít i jiný materiál. Počítejte s nosností podkladu  alespoň 500 kg, nebo dle typu a velikosti vířivky.

Z každé strany vířivky ponechejte cca 50-60 cm volného prostoru. To se hodí v případě servisu, aby se technik mohl dostat ke všem technologiím. Vířivka v provozu může být umístěná i u zdi, vždy ale ponechte přístupnou stranu s ovládacím panelem.

Všechny naše vířivky jsou vhodné k zapuštění do země

Zapustit vířivku je možné částečně, nebo úplně – tedy až po akrylát.

Podklad musí být zpevněný, ideálně betonový. Vždy však dbejte na dokonalou vodorovnost. Tloušťku podkladu konzultujte s výrobcem.

Také u zapuštěných vířivek necháváme z každé strany volný prostor. Technik se pak v případě servisu může dostat ke všem technologiím. Zvláštní pozornost věnujte straně, na které je umístěn ovládací panel.

Přípravy na zapuštění vířivky nepodceňujte a postup vždy detailně konzultujte s výrobcem.

Nezapomeňte na elektrickou připravenost

Pro zapojení a montáž bazénu počítejte s doporučeným napájením 400 V kabelem 5Cx4 a s třífázovým proudovým chráničem 20A-25A. Vybavení chráničem se řídí podle příkonu vířivky.

Při zapojení vířivky se rozhodně poraďte s výrobcem. Instalaci a napojení k elektřině vždy přenechejte odborníkovi!

Poprvé napouštíme (a vypouštíme) vířivku!

Kohoutek na své nové vířivce nehledejte. K napouštění se běžně používá zahradní hadice.

Každý vířivý bazén má výpustní ventil, na který lze nasadit hadici. Vířivky se obvykle vypouští do kanalizace nebo přímo do zahrady. Ta v tom případě musí mít vhodný spád.

Vodu ve vířivce doporučujeme měnit alespoň 4x do roka.

V případě jakýchkoliv pochybností se na nás neváhejte obrátit. Rádi vám vše vysvětlíme.